PVC Branda Ve PE Branda Arasındaki Fark Nedir?

PVC Branda Ve PE Branda Arasındaki Fark Nedir?

Birçok kişi PE branda ve PVC kaplı branda arasındaki farkı bilmemektedir. Gerçekten, PE ve PVC branda kesinlikle farklıdır. Aşağıdaki, iki tür tarpaulin arasındaki farkların temel bir açıklamasıdır.

PE: Kimyasal adı, yarı kristalin termoplastik bir malzeme olan polietilendir ve PE branda yapımında kullanılan bir malzemedir. Peki PE’nin özellikleri nelerdir? Polietilenin kokusuz, toksik olmayan, balmumu gibi hissettiğini, mükemmel düşük sıcaklık direncine, iyi su emilimine, iyi elektriksel yalıtım performansına sahip olduğunu ve normalde -70 ila -100 santigrat derecede kullanılabileceğini biliyoruz. Kimyasal kararlılık iyidir.

PE brandaların üretimi genellikle yüksek kullanım sıcaklığına, iyi sertliğe, mekanik mukavemet ve kimyasal dirence sahip olan HDPE (Yüksek Yoğunluklu Polietilen) ‘dir. Polietilen, çeşitli şişeler, ağlar, ambalaj bantları gibi çeşitli ürünlerin (sert) içi boş şişirme, enjeksiyonla kalıplama ve ekstrüzyon için uygundur ve kablo kaplamaları, borular, profiller, tabakalar ve benzerleri olarak kullanılabilir.

PE branda hammaddesi genel olarak PE film ve polipropilen dokuma kumaş ile PE dokuma kumaşın her iki tarafında kaplanan renkli şerit kumaşı ifade eder. Üretim süreci: çizim yuvarlak dokuma kumaş-çift taraflı kaplama. Branda su geçirmezlik performansı zayıftır ve su geçirmezlik performansı genellikle tek kullanımdan sonra garanti edilmez. Dezavantajı aşınması kolaydır ve avantajı, kalitenin hafif, temiz ve kirlilik içermemesidir. Genellikle geçici istifleme, yağmur geçirmez ve toz geçirmez olarak kullanılır, açık havada uzun süreli kullanım için uygun değildir.

PVC branda, yüksek mukavemetli polyester kanvasına dayanan, hız arttırıcı ajan, anti-fungal ajan, anti-aging ajanı, antistatik ajan vb. İle polivinil klorür (PVC) macun reçinesi ile kaplanmış bir plastik kaplamalı yüksek mukavemetli polyester brandadır. Yüksek sıcaklık ile plastikleştirilen kimyasal katkılar. Su geçirmez, küf geçirmez, soğuğa dayanıklı, yaşlanmaya dayanıklı, antistatik, vb. Özelliklere sahiptir; ve bu ürünün kopma mukavemeti, kopma uzaması ve yırtılma mukavemeti geleneksel tarpaulin’den çok daha iyidir; Ürünün görünümü renkli ve göze hoş geliyor. Kayma önleyici etkiyi önlemek için yüzey özel olarak işlenir. Uluslararası popüler bir su geçirmez tuvaldir ve genişlik oldukça geniştir. Bitmiş ürün bittiğinde, kaliteyi iyileştirmek için dikiş azaltılabilir. Isı yalıtımı, iğne deliğinin dikilmesi endişesini ortadan kaldırmak için kullanılabilir. Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre farklı fonksiyonlara, farklı renklere ve farklı kalınlıklara sahip ürünler üretebiliriz.

PVC branda, polyester filamanlı taban kumaşı ve çift taraflı kaplamalı PVC macun reçinesidir. Daldırma kalıplama işlemi olduğu için tek seferde oluşur. Kumaşın boşluğunda PVC bulamaçları vardır, bu yüzden su geçirmezlik performansı iyidir. Üretim süreci: polyester filament bezi – Dip kaplama – kurutma ve şekillendirme – perdahlama ve soğutma – sarım, şimdi kamyondaki tente, avlu ve diğer yağmur geçirmez ürünler PVC brandadan üretilmiştir. PVC malzeme iyi bir yağmur direncine ve iyi PVC dayanıklılığına sahiptir. PVC brandaın anti-aging, PP ve PE brandadan daha iyidir. Tüm su geçirmez tuvaller arasında su geçirmez etkisi en belirgin olanıdır. Uzun süreli dış mekan örtüsü için kullanılır. Yağmur koruma, üreme yağmur geçirmez rüzgar geçirmez tuval stor perde, kömür bahçesinde yağmur, kamyon taşımacılığı, kargo gemisi kapağı, vb.

Neden PVC Branda Tercih Etmeliyim ?

Branda çeşitli hava koşullarından, doğanı sürprizlerinden , kirlilikten ve tozdan korur. Çoklu açık hava etkinlikleri ve binalar için koruma sağlar. Ayrıca acil durumlarda barınak olarak kullanılır.

İlk Branda 1932’de yapıldı ve son birkaç on yılda brandalar en yaygın kullanılan plastik türlerinden biri haline geldi. Çok yönlü ve daha az maliyetli olmasından dolayı her sektör ve kullanım alanı için tercih edilmeye başlandı.

Brandanın malzeme bileşimi nedir?

PVC Brandalar tür su geçirmez kaplama malzemesidir. İki yaprak polivinil film ve aralarında bir parça scrim’den oluşur. Buz, pamuk, naylon, polyester, fiberglas veya bir karışımdan yapılabilir.

PVC tentelerin avantajları nelerdir?

Düşük Maliyet Avantajına Sahiptir.

Aynı uygulama için diğer alternatiflerle karşılaştırıldığında branda hem uzun ömürlü oluşu hem de taşınabilir oluşu açısından düşük maliyetli bir seçenektir. PVC brandalar güçlü, dayanıklı ve uygun fiyatlıdır. Olası bir mekan değişikliğinde kurulumu ve sökümü kolaydır, taşınabilir olma özelliği ile de bir çatı yaptırmaya göre çok daha fazla avantaja sahiptir.

Koruma ve Dayanıklılık

PVC brandalar en yaygın koruyucu kullanımlar için mükemmeldir. Bir su yalıtım planının geliştirilmesi gereken inşaatta PVC branda bu proje için en uygun malzemelerden biridir. Bazı yaygın uygulamalardan bazıları ise şunlardır: kirişlerin imalatı, yapıların korunması ve su yalıtımı, yardımcı malzeme ve aletlerin kaplanması vb. inşaatın yanı sıra tarım, hayvancılık, bitki koruma vb.gibi sektörlerde çokça tercih edilmektedir.

PVC filmlerin tokluğu ve alev almayı önleyen maddelerle kaplanmış yüzey, UV koruma kaplaması ve su geçirmez kaplaması, PVC brandaları daha dayanıklı hale getirir. Malzeme bileşimi, zaman testine dayanan güçlü özelliklerine katkıda bulunur.

Kullanımı kolaydır taşınabilir

Kurulumu oldukça basittir,  brandalarla yolculuk sırasında kolayca geçici barınaklar inşa edebilirsiniz. Çadır olarak kullanabilirsiniz ve profesyonel teknikler ve iş tecrübesi gerektirmez.

Düşük Bakımlı kendi kendini temizleme özelliği

PVC brandalar kendi kendini temizleyebilir, bu nedenle parlak kalmalarını istiyorsanız, tek yapmanız gereken brandayı basit bir temizleyici ve su ile temizlemektir.

Saklaması kolaydır

PVC brandalar çok esnektir. Kullanılmadıklarında saklamak için katlayabilir veya rulo haline getirebilirsiniz. Ayrıca, çok az yer kaplarlar ve saklaması ve taşıması kolaydır. Toplandığında sadece küçük bir yer kaplarken, beklediğinizden daha geniş bir alanı kaplayabilir. Hafif özelliği, daha fazla tercih edilmesini sağlar. Kurulumu, taşımayı ve saklamayı kolaylaştırır.

Mükemmel hava koşullarına dayanıklı performans

Yağmur veya karla karşılaşırken geçici konaklama yerleri inşa etmek için kullanılabilir ve gerekmediğinde kolayca çıkarılabilir. Ayrıca, gerektiğinde bahçenizdeki dış mekan bitkilerini korumak için de kullanılabilirsiniz.

Yeniden kullanılabilir

Çok yönlü işlevleri nedeniyle, ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde birkaç farklı kullanım arasında değiştirilebilir. Tipik olarak bir ürün birden fazla ihtiyacı karşılayabilir ve yer değişikliği ile ilgili mekansal sorunları çözmeye yardımcı olabilir.

Çok yönlü kullanım alanları ile muhteşem koruma

Kullanım alanları arasında ulaşım, tarımsal koruma, sağlık tıbbi tedavi kullanımı, endüstriyel inşaat, çadır, etkinlik, oyun alanları,büyük stadyumlar, büyük- ölçekli açık hava sporları faaliyetleri, bitki ve hayvan koruma, acil barınaklar, günlük kullanım, kamp kullanımı, diğer endüstriyel kullanım gibi açık alan mekanların her tür organizasyonu için kullanılabilir.

15.02.2024
32
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
AKAY TENTE YETKİLİSİ
AKAY TENTE YETKİLİSİ
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1