Sera Naylonu

Sera Naylonu

Sera naylonu üretimlerimizde mevcut olan 6 aylık ile 36 aylık arasında uv katkılı 360 micron kalınlığında uzun ömürlü sera örtüsü mevcuttur.

Sera Naylonu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sera Naylonu ilk kez ahşap çerçeve yapılarak seralarda 1960’ların başında seraları örtmek için kullanıldığından bu yana teknolojinin gelişmesiyle bir çok değişime ve gelişme uğramıştır. Çoğu sera naylonu, farklı polimerler ve katkı maddeleri ile üç katmanlı bir ko-ekstrüzyon halinde üretilir. Her katman filmin kalitesine katkıda bulunur ve performansını ve kullanım süresini arttırır.

Sera Naylonunun Kullanım Ömrü

Sera naylonunun ömrü, güneş ışığı ve ısı nedeniyle oluşan bozulma süreçleri nedeniyle sınırlıdır. Kopolimer poli, bir mevsim için iyi olan düşük maliyetli bir malzemedir. Mevsimlik seralar, kışlayan yapılar ve yüksek tüneller için iyi bir seçimdir. Mukavemeti daha az olan inşaat malzemesinden kaçının.

Sera sınıfı naylon dört yıl veya daha uzun süre garantilidir ve diğer plastik örtülere göre  iki katı kadar maliyeti vardır. Bozulmayı azaltan bir ultraviyole stabilizatör içerir. Yüksek rüzgâr yerlerinde olduğu gibi ilave bir kuvvet gerekliyse, dokuma plastik veya naylon bezle güçlendirilmiş bir malzeme düşünülmelidir.

Sera Naylonu Kalınlık

on iki aylık ko-poli film 75, 100 ve 150 mikron kalınlığında üretilmektedir. Kalınlık olarak 75 veya 100 mikro film dar tünellerde ve kışlayan seralarda 12 ay kullanım için yaygındır. Sera sınıfı malzeme, sadece 150 mikron kalınlığında bulunur, çok yıllı uygulamalar için en iyisidir.

Yoğuşma Önleyici Özelliği

Anti-yoğuşma aynı zamanda anti-drip olarakda bilinir, bu, yoğuşmanın damlacıklar oluşturmak yerine akmasına izin veren yüzey gerilimini azaltan maddesidir. Plastik film üretimine dahil eklenebilir veya merkez tabakaya dahil edilebilir ve genellikle birkaç yıl sürer.

Yoğuşma damlacıkları ışık iletimini azaltır ve bitkilere damladıklarında hastalık sorunlarına yol açabilir. Serada sabah erken ve öğleden sonra sis oluşumunu önlemek için buğu önleyici katkı maddesi eklenebilir.

Işık Geçirgenliği Özelliği

Fotosentetik olarak aktif radyasyon (PAR) ışık geçirgenliği, film katkı maddelerinin türüne göre değişir. Tipik PAR değerleri şunlardır: ultraviyole stabilize edilmiş film, yüzde 88-91, kızılötesi / yoğunlaşmayı önleyici film, yüzde 82-87, dağınıklığı kızılötesi / anti-kondensat, yüzde 77-88. Toz, duman ve plastik bozulmaları da ışık iletimini azaltabilir. “Temel kural”, ışıkta yüzde 1’lik bir artış, kış aylarında veya bulutlu havalarda bitki büyümesinde yüzde 1’lik bir artışa eşittir.

Bazı yetiştiriciler, kışın kısa günlerinde büyürken sadece birkaç yüzde daha yüksek ışık seviyesine ulaşmak için her yıl plastiklerini değiştirir. Bazı üreticiler tozu, kiri ve kirlenmeyi önleyen anti-statik özelliklere sahip bir film yapar.

Sera Naylonu Fiyatları

Sera naylonu fiyatları satın alınacak naylonun kalınlığı uv katkısı ve kullanılan hammadde kalitesine göre fiyatlandırılmaktadır. Uygun kaliteli sera örtüleri için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Satış personellerimiz sizlere kaliteli uygun fiyat teklifinde bulunacaklardır.

01.02.2023
156
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
AKAY TENTE YETKİLİSİ
AKAY TENTE YETKİLİSİ
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1