Çorum Tente

Çorum Tente

Çorum tente ürünleri ile birçok noktada gölgelik bir alan elde etmek mümkün olacaktır. Tenteler oldukça çeşitlidir ve bu sebeple kullanım alanları da yaygındır. Tenteler farklı versiyonları ve formları olsa da benzer bir amaca hitap ederler. Özellikle yazın güneşten ve kışın yağışlardan rahatsız olanlar için tenteler ilk akla gelen seçenektir. Tenteler hem hoş bir görüntü verirken hem de zorlu hav şartlarından korumak adına etkilidir.

Güneşten korunmak yazın en hassas konulardan biri haline gelir. Özellikle açık havada vakit geçirmek isteyenler yazın güneşten korunmak adına evlerine tente yaptırabilir ya da tente olan mekânları tercih edebilirler. Aynı zamanda tente çeşitleri içerisinde yer alan pergola ürünleri de ilgi görmektedir. Kışın da kar ve yağmur gibi yağışlardan etkilenmemek için tenteler dünyanın her noktasında ihtiyaç duyulabilir. Bu durumda bir evde ya da kafe, restoran gibi pek çok yerde tente görmek mümkün olacaktır.

Çorum tente
Çorum tente

Çorum Tente Çeşitleri

Çorum tente çeşitleri söz konusu olduğunda akla ilk olarak klasik tenteler ve pergolalar gelir. Klasik tenteler bilinen katsız ve eğimli olarak inen tente görünümüdür. Bu tenteler uzun yıllardır kullanılır ve bu esnada da yeterli işlevi görmektedir. Ağırlıklı olarak kumaş malzemeden tercih edilen klasik tentelerde suları geçirmemesi adına özel teknikler ve uygulamalar da yapılabilir. Pergola ise çok daha modern ve yeni bir sistemdir. Pergola sisteminde otomatik ya da makine ile açma kapama özelliği vardır ve daha kalın malzemelerden elde edilerek yapılmaktadır. Aynı zamanda daha geniş bir alanı kaplayabilmektedir.

Çorum tente çeşitleri bunlarla da sınırlı değildir. Tenteler mafsallı tenteler, çift taraflı tene, motorlu tente, kasetli tente, körüklü tente ve otomatik tente gibi varyasyonları barındırır. Örneğin mafsallı tentenin altında bir destekleyici parça yer alır ve bu parça tenteyi bütünü ile dik tutabilmektedir. Bu parça çekildiğinde tente iner ve kapatılır.

Çift taraflı tenteler ise adından da anlaşılacağı gibi çift yönlüdür ve aslında daha geniş bir alanı kuşatması nedeni ile evlerin bahçelerinde ilgi görmektedir. İki ayak üzerinde duran bu sistemler kolay kullanım ve kuruluma sahiptir. Motorlu tente bir motor sistemine bağlıdır ve oradan ya da kumanda ile hareket ettirilebilir. Kasetli tente de teknolojik bir ürün olması ile bilinir ancak kumaş tasarımına sahip olan standart tente görünümünü de korur. Körüklü tenteler ise oldukça stilistliktir ve bu tenteler ayırt edici görünümü ile bilinir. Otomatik tenteler de otomatik bir şekilde kullanılabilen birçok tente ve pergola modelini kapayabilir.

Çorum Tente Kullanım Alanları

Çorum tente kullanım alanları geniş bir yelpazeye sahiptir ve bu nedenle birçok mekanda tente görmek mümkündür. Oldukça az kişi sayısı için uygun olan ve ufak alanlarda kullanılabilecek tenteler yaygındır. Bu tentelere ek olarak birçok kafe ve restoranda onlarca kişiyi ağırlayacak alanlarda da tente tercih edilebilir. Bu nedenle tenteler için standart bir tipten söz edilemez. Bazı tenteler otellerin ya da mekanların giriş noktalarında görülebilir ki burada yoğun olarak körüklü tente kullanılır. Bu tasarım dünyanın pek çok yerinde geçerlidir. Tenteler birçok dükkanın önünde, evlerin camlarının üstlerinde ya da bahçelerde, balkonlarda görülebilir. Yani tenteler sadece büyük alanlar için değil, küçük ve minimal noktalar için de uygundur.

Çorum tente
Çorum tente

Çorum Tente Montajı

Çorum tente montajı için öncelikle bir tente seçimi gerekmektedir. Adresimize gelebilir ya da bizimle iletişim kurarak istediğiniz tente türünü belirtebilirsiniz. Sonrasında ekiplerimiz belirttiğiniz adrese gelecektir ve burada ne kadarlık bir tenteye ihtiyaç olduğu, tentenin eğimi gibi birtakım detaylar hesaplanacaktır. Sonrasında özel üretim sağlanır ve adrese gelinerek montaj işlemi yapılır. Montaj işlemi tamamlanınca tente kullanıma hazırdır. Süreç aslında bu kadar basittir ve kullanımı da kolaydır. Tenteyi temizlemek için su ve bez tercihi yapılabilir ve genellikle yeterlidir.

Çorum Tente Fiyatları

Çorum tente fiyatları tente türüne bağlı olarak ayrışmaktadır. Pergola ve körüklü tente fiyatı aynı olmayacağı gibi bu ürünlerin ölçüleri de önemlidir. Ölçü belirlendikten sonra kesin bir fiyat verilmektedir. Fiyatlandırma içerisine montajın ve benzerinin dahil olup olmadığına da dikkat etmek gerekir. Detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

26.03.2023
176
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
AKAY TENTE YETKİLİSİ
AKAY TENTE YETKİLİSİ
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1