Araba Örtüsü Ne İşe Yarar?

Araba Örtüsü Ne İşe Yarar?

Araba örtüsü güneşli ve sıcak günlerde aracınızı güneşten koruyamazsanız arabanın içi oturulmayacak kadar sıcak olur. Bu sevimsiz durumu yaşamanın dışında araç güneş altında, direk güneş ışığına maruz kaldığında dış yüzeyi de bozulur. Arabanızı güneşten korumak için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır:

  • Aracınız için özel bir güneş koruyucu kılıf alabilirsiniz.
  • Aracınıza su eklemesi yaparak harareti azaltabilirsiniz.
  • Ön ve arka camlarınıza gölgelik takabilirsiniz.
  • Aracınızı gölge olan yerlere park etmeye dikkat edebilirsiniz.
  • Motor soğutma sıvılarını düzenli kontrol edebilirsiniz.
  • Sıcaklarda tekerleri mutlaka kontrol etmelisiniz (inme olasılığı yüksektir).
  • Yolculuklarınızı direk güneş ışığı olmayan vakitlere ayarlayabilirsiniz.
  • Araba içine özel üretilen spreylerden sıkabilirsiniz.

Aracınızı güneşten korumak için kaliteli araç koruyucu ürünlerden yararlanarak olumsuz durumları engelleme imkanınız vardır. 

Güneş ışınları ve sıcak, arabalara sandığınızdan çok daha fazla zarar verebilir. Oto koruyucu aksesuarlar eğer kaliteseliyse arabanızı güneşten korumaya yardım eder. Camlara film takmak aracın içinin daha serin olmasını sağlayabilir. Hem dış için hem de iç kısım için güneşten korunma ürünleri kullanabilirsiniz.

Arabayı Güneşten Korumak İçin Tercih Edilebilecek Ürünler

Arabanın güneş altında bırakılmaması ilk ve en önemli aşama olacaktır. Ancak arabalar her şekilde sıcaktan ve güneşten etkilenebilir. Arabanızın da sizin gibi mevsimlere göre giyebileceği kıyafetleri ve bakım ürünleri olmalı. Örneğin; güneşten koruyan araba örtüsü tercih edebilirsiniz. Bu örtüler tüm aracı kaplayarak güneşe karşı koruma sağlar. 

Ayrıca samlar için film ya da gölgelik gibi ürünleri değerlendirebilirsiniz. Aracın iç kısmı için koruyucu sprey kullanabilirsiniz. Motor soğutma takviyelerini de düzenli olarak kullanabilirsiniz. Dış yüzeye bal mumu uygulaması da yapabilirsiniz. Bal mumu sayesinde dış yüzey UV ışınlarından korunabilir. 

Güneş koruması için yeni teknoloji ürünlere de göz atarak farklı alternatifleri de kullanma olanağınız vardır. Bu şekilde aracınızı güneşten korumak için oldukça etkili oto ürünleri de bulabilirsiniz. Ancak bu tarz ürünler alırken kaliteye çok dikkat etmelisiniz. Mesela, işe yaramayan araba örtüsü almamak için örtünün malzemesine bakmalısınız.

Arabayı Güneşten Koruyan Araba Örtüsü Nasıl Olmalı?

Araba örtüsü seçerken açık renk örtü tercih etmelisiniz. Çünkü koyu renkler güneş ışınlarını daha çok çeker. Bu tür bir örtünün plastikten olmaması gerekir. Hava alan, iç malzemesi pamuklu dış malzemesi dayanıklı ve sağlam olmalıdır. Miflon yoğunluğu olan örtüler, brandalar daha sağlam olur. 

Araba örtüsü, brandası sadece güneşten koruma değil dış etkenlere karşı da koruma sağlar. Bu nedenle sağlam, yıllarca kullanabileceğiniz bir ürün seçmeniz gerekir. Arabanızın ebatları da önemlidir. Arabanızın ebatlarına göre branda, örtü tercihi yapmalısınız. 

Güneşten daha iyi koruyan bazı malzemeler vardır. Bu tarz brandalar güneşe karşı bir kat daha etkili olabilir. Araba örtünüzü her zaman yanınızda taşıyarak arabanızı güneşten ve olası dış etkenlerden koruyabilirsiniz. Aracınızı her zaman gölgeye park etmeyi de unutmamalısınız.

28.10.2023
65
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
AKAY TENTE YETKİLİSİ
AKAY TENTE YETKİLİSİ
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1